Żłobek

„Dobry wychowawca, który nie wtłacza a wyzwala, nie ciągnie a wznosi, nie ugniata a kształtuje, nie dyktuje a uczy, nie żąda a zapytuje – przeżyje wraz z dziećmi wiele natchnionych chwil. „

Janusz Korczak

Majabaja jest miejscem bezpiecznym, pełnym szacunku i miłości do każdego ziecka. Nadrzędnym celem naszego żłobka jest przede wszystkim zapewnienie zieciom możliwości ich wszechstronnego i pełnego rozwoju. Poprzez indywidualne odejście do każdego maluszka odkrywamy i rozwijamy jego uzdolnienia, jak ównież pokonujemy codzienne trudności. ajważniejsze dla dzieci jest przebywanie na powietrzu. Ponieważ mamy własny, grodzony placyk, przy dobrej pogodzie nasi podopieczni są na zewnątrz przez większość dnia.
Przed każdym posiłkiem i po posiłku dbamy o higienę i uczymy dzieci myć rączki. ąbki myjemy raz dziennie po śniadaniu lub obiedzie. Gdy pogoda tylko pozwala hętnie spędzamy całe dnie na świeżym powietrzu spacerując lub przebywając na lacu zabaw. Zachęcamy rodziców do wyposażenia dziecka w kalosze, kurtki i podnie nie przemakające, abyśmy mogli korzystać z każdej pogody. W okresie mowym, gdy temperatura spada poniżej -5 stopni Celsjusza, wichury czy smogu rzebywamy w placówce.

● Dwa razy w roku realizujemy duże spotkania z Rodzicami z okazji Mikołajek i Dnia Rodziny (piknik w plenerze).
● Spotykamy się z okazji dnia Babci i Dziadka, wspólnych zajęć
okolicznościowych i innych ciekawych wydarzeń.
● Raz na dwa miesiące odwiedzają nas teatrzyki, koncerty lub inne zwierzątka.

Majęcia manipulacyjne – z zastosowaniem różnorodnych zabawek doskonalimy mechanizm percepcyjno-motoryczny (kojarzenie danych sensorycznych z danymi
uchowymi). Zabawa projektowana przez samo dziecko.

Zajęcia plastyczne – przy pomocy kredek, pędzli, plasteliny kształtujemy sprawność manualną małych rączek (mała motoryka).